Hatásterület lehatárolás

A Sövit Kft. vállalja helyhez kötött légszennyező pontforrások és diffúz források hatásterületének lehatárolását,  pontforrás üzemeltetési engedélykérelmének elkészítését/hosszabbítását, valamint levegőtisztaság-védelmi alapbejelentés megtételét. További információért, vagy árajánlat kéréséhez lépjen kapcsolatba velünk. Hatásterület lehatárolással kapcsolatos referenciáinkat az oldal alján találja meg.

Mikor van szükség hatásterület lehatárolásra?

306/2010 (XII. 23.) számú, levegő védelméről szóló kormány rendelet előírja  a légszennyező pontforrás hatásterület lehatárolását a levegőtisztaságvédelmi engedély (pontforrás engedély) megkérése, vagy hosszabbítása esetén pontforrások és diffúz források esetén egyaránt. Szükség lehet még a pont és diffúz források hatásterületének meghatározására előzetes vizsgálatok, környezeti hatástanulmányok, egységes környezethasználati engedélykérelmek elkészítése esetén is.

A levegőtisztaságvédelmi hatásterület fogalma

hatásterület

A hatásterület a 306/2010. (XII.23.) Korm. rendelet előírásai szerint a vizsgált pontforrás körül lehatárolható azon legnagyobb terület, ahol a pontforrás által maximális kapacitáskihasználás mellett (diffúz források esetén ennek hiányában a jellemző üzemállapot mellett kibocsátott – műszaki becsléssel meghatározható) kibocsátott légszennyező anyag terjedése következtében a légszennyező pontforrás környezetében a talajközeli és magaslégköri meteorológiai jellemzők mellett, a füstfáklya tengelye alatt a vonatkoztatási időtartamra számított várható talajközeli levegőterheltség-változás

a) az egy órás légszennyezettségi határérték (szálló por esetén 24 órás) 10%-ánál nagyobb koncentrációértékek által meghatározott terület.

b) a terhelhetőség 20%-ánál nagyobb (a terhelhetőség: a légszennyezettségi határérték és a háttérszennyezettség különbsége)

c) az egyórás (PM10 esetében 24 órás) maximális érték 80%-ánál nagyobb koncentrációértékek által meghatározott területe

A hatásterület lehatárolást cégünk az Aircalc 3.7 modellező program segítségével végzi. A modellező szoftver által számított hatástávolságot térképen ábrázolva megadjuk az adott pontforrás(ok)ra vonatkozó hatásterületet. A programmal a kibocsátás paraméterei mellett figyelembe vesszük a területre jellemző átlagos meteorológiai adatokat (szélsebesség, szélirány, szél erősség stb.) is.

Lehetőség van több pontforrás (vagy pontforrások és diffúz források kombinálására is) hatásterületének komplex modellezésére is, ilyenkor az adott területre vonatkozó legjellemzőbb széliránnyal számolva a különböző kibocsátások hatásterületei „összeadódnak”. Az éves meteorológiai adatok megadása esetén megkaphatjuk az adott területre vonatkozó éves szélirány eloszlás alapján előállt, a valóságot még jobban megközelítő légszennyezettségi hatásterületet is.

Igény esetén lehetőség van a hatásterület lehatárolására akár egy nap alatt is, ebben az esetben az elkészített dokumentációt PDF formátumban küldjük el a megrendelő felé.

Referenciáink hatásterület lehatárolással kapcsolatban:

77 Elektronika Kft.

Albarec Kft.

Aszfaltplusz Kft.

Bartókudvar Ingatlanfejlesztő Kft.

Carbonát Kft.

Cemkut Kft.

Colas Hungária Zrt.

Főtáv Zrt.

Inter Autóház-Vác Kft.

JÓ-ÉP Kft.

LANTMÄNNEN UNIBAKE Zrt.

Magyar Szárazvirág Kft.

Mendoterm Kft.

Optika Autó Kft.

OVM Karsai Zrt.

Pureaqua Kft.

Samsung SDI Zrt.

Sarpi Dorog Zrt.

Szentmiklós-Inert Kft.

Times Square Kft.